ADRES ZAWODÓW: Hala sportowa OSiR Włochy, ul. Gładka 18, 02-172 Warszawa

Flow Fighters Fundacja Wsparcia Pozytywnego w Sporcie

Stowarzyszenie Grappling Kraków

Ośrodek Sportu i Rekreacji Warszawa – Włochy

ZASADY TURNIEJU

1. Turniej zostanie rozegrany na zasadach ADCC – dokładne zasady dostępne na stronie adcombat.com
  2. Turniej zostanie rozegrany w systemie pucharowym do jednej przegranej

NAGRODY

1. Przewidziane są 4 miejsca medalowe (dwa trzecie miejsca)
  2. Czterech najlepszych zawodników w każdej kategorii dostaje medale i dyplomy

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Wysłanie zgłoszenia w I terminie (do wtorku 26.11.2019 do 23:59) lub w II terminie (do niedzieli 01.12.2019 do 23:59)
  2. Wpłacenie na konto opłaty startowej w wysokości 70 zł do dnia 26.11.2019, lub 140 zł do dnia 01.12.2019
  3. Posiadanie aktualnego orzeczenia od lekarza sportowego zezwalającego na uczestnictwo w rywalizacji sportowej.
  4. Posiadanie aktualnego ubezpieczenia NNW obejmującego uczestnictwo w zawodach sportów walki.
  5. W przypadku nieletnich – pisemna zgoda rodziców na udział w XV Pucharze Polski Submission Fighting
  6. Pomyślne przejście weryfikacji

REJESTRACJA:

2. Opłatę startową należy wpłacić na konto organizatora w tytule wpisując imię i nazwisko, nazwę klubu oraz kategorię, w której zgłoszony jest dany zawodnik Przykład: Kuba Witkowski, Berserkers Team Warszawa, PRO -65,9

3. W przypadku opłat grupowych, dane każdego zawodnika muszą być wymienione. W tym wypadku należy wysłać maila z potwierdzeniem przelewu na adres submissionmp@gmail.com i podać powyższe dane każdego zawodnika.

4. Opłata startowa: – 70 zł w I terminie (28.10.2019 – 26.11.2019 do godz. 23:59) – 140 zł w II terminie (27.11.2019 – 01.12.2019 do godz. 23:59)

5. Istnieje możliwość startu w dwóch kategoriach wiekowych. Zawodnik z kategorii Master 1 lub Master 2 może startować również w kategorii Adult. W takim przypadku wymagana jest opłata startowa za każdą z kategorii:

• 140 zł w terminie od 28.10.2019 do 26.11.2019 do godz. 23:59
    • 280 zł w terminie od 27.11.2019 do 01.12.2019 do godz. 23:59 Uwaga – start jednocześnie w kategorii Mater 1 i Master 2 jest niemożliwy.
  6. Dane do przelewu:

nr konta: 41 1140 2004 0000 3102 7735 7399

IBAN - PL 41 1140 2004 0000 3102 7735 7399

SWIFT / BIC – IEEAPLPA

Obcokrajowcy chcący dokonać opłaty w Euro, proszoni są o kontakt mailowy na adres submissionmp@gmail.com

1. Terminy zgłoszeń

– pierwszy termin zgłoszeń i wpłat mija we wtorek 26.11.2019 o godzinie 23:59

– drugi termin zgłoszeń i wpłat mija w niedzielę 01.12.2019 o godzinie 23:59

UWAGA! Od 02.12.2019 rejestracja na zawody nie będzie możliwa!

WERYFIKACJA PRZEDSTARTOWA:

Każdy zawodnik musi pomyślnie przejść weryfikację przed rozpoczęciem walk. Weryfikacja będzie odbywała się w punkcie weryfikacyjnym, odpowiednio oznaczonym i widocznym dla wszystkich zawodników. Do weryfikacji będzie można przystąpić nie później niż 30 minut przed rozpoczęciem kategorii. Aby pomyślnie przejść weryfikację należy:

1. Zmieścić się, w zadeklarowanym w trakcie rejestracji, limicie wagowym. Uwaga:
    • ważenie zawodników odbywa się w stroju startowym lub w bieliźnie
    • przekroczenie limitu wagowego spowoduje natychmiastową dyskwalifikację
    • organizator nie przewiduje tolerancji wagowej
  2. Okazać komplet dokumentów
    • dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość
    • aktualne orzeczenie lekarskie od lekarza sportowego zezwalające na uczestnictwo w zawodach sportowych (wykonane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą zawodów)
    • aktualne ubezpieczenie NNW obejmujące uczestnictwo w zawodach sportów walki
    • pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na start w zawodach dla dorosłych – w przypadku zawodników nieletnich.

LEKARZ SPORTOWY Na turnieju będzie możliwość otrzymania orzeczenia od lekarza sportowego. Koszt to 70zł. Godziny obecności lekarza zostaną podane po ogłoszeniu harmonogramu zawodów.

Kategorie wagowe: -45kg, -50kg, -55kg, -60kg, +60kg

• UWAGA!! Jeśli otrzymamy informację, że zawodnik został zgłoszony do zbyt niskiej kategorii zaawansowania, zostanie on zdyskwalifikowany. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi przykładami:
    • jeżeli zawodnik trenuje sporty chwytane 1,5 roku i ma biały pas w BJJ – startuje w kategorii początkujących
    • jeżeli zawodnik trenuje sporty chwytane 1,5 roku i ma niebieski pas w BJJ – startuje w kategorii średniozaawansowanych
    • jeżeli zawodnik trenuje sporty chwytane 3 lata i ma biały pas w BJJ – startuje w kategorii średniozaawansowanych itd.

Za sporty chwytane uznajemy: Judo, Zapasy, Sambo, MMA, Catch Wrestling, BJJ, Luta Livre itd. Apelujemy o sportową ambicję i chęć rywalizacji z zawodnikami o podobnym stażu treningowym!

  CZAS WALKI

1. Adult Początkujący – 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  2. Adult Średniozaawansowani – 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  3. Adult Zaawansowani – 6 minut (3 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  4. Adult PRO – 6 minut / walki finałowe 8 minut (3 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami / walki finałowe 4 minuty bez punktów + 4 minuty z punktami)
  5. Master 1 Początkujący – 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  6. Master 1 Średniozaawansowani - 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  7. Maseter 1 Zaawansowani - 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  8. Master 2 Początkujący - 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  10. Master 2 Zaawansowani - 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  11. Kobiety Początkujące - 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  12. Kobiety Średniozaawansowane - 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  13. Kobiety Zaawansowane – 6 minut (3 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)
  14. Juniorzy / Juniorki – 5 minut (2 minuty bez punktów + 3 minuty z punktami)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1. Trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone pucharami
  2. Wyniki trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii liczą się do punktacji drużynowej
  3. Do klasyfikacji drużynowej liczone są wszystkie rozgrywane kategorie, poza kategoriami Absoluto.
    • jeżeli ilość złotych medali jest taka sama, decyduje ilość srebrnych medali
    • jeżeli ilość srebrnych medali jest taka sama, decyduje ilość złotych i srebrnych medali w kategoriach o najwyższym poziomie zaawansowania (PRO>zaawansowani>średniozaawansowani>początkujący)
    • jeżeli nadal jest remis, zwycięzca zostanie określony losowo (rzut monetą).
  6. W poniższych wypadkach punkty do klasyfikacji drużynowej nie będą przyznawane:
    • gdy w kategorii zgłoszona jest tylko jedna osoba
    • gdy w kategorii zgłoszone są tylko osoby z jednego klubu
    • jeżeli zawodnik został zdyskwalifikowany karą dyscyplinarną

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Harmonogram zawodów i drabinki zostaną opublikowane po zamknięciu zgłoszeń (po 02.12.2019)
  2. W przypadku gdy zawodnik jest sam w kategorii, otrzyma medal i dyplom, pod warunkiem pozytywnego przejścia weryfikacji (patrz punkt WERYFIKACJA PRZEDSTARTOWA)
  3. Jeżeli po zamknięciu rejestracji zawodnik będący sam w kategorii będzie chciał przenieść się do innej kategorii, będzie miał taką możliwość w przeciągu 24 godzin – do 02.12.2019 do godz. 23:59. W tym celu należy wysłać maila na adres submissionmp@gmail.com, podać dane zawodnika oraz kategorię do której chce być przepisany.
  4. W przypadku gdy zawodnik nie zmieści się w zadeklarowanym limicie wagowym, nie zostanie dopuszczony do walki
  5. W przypadku gdy zawodnik nie dostarczy do weryfikacji orzeczenia lekarskiego, aktualnego ubezpieczenia NNW lub pisemnej zgody rodziców (w przypadku zawodników niepełnoletnich), nie zostanie dopuszczony do walki
  6. Opłata startowa nie podlega zwrotowi
  7. Zmiana kategorii w dniu turnieju nie jest możliwa
  8. Dopisanie się do drabinek w dniu turnieju nie jest możliwe
  9. Rejestracja na zawody jest jednoznaczna z oświadczeniem, że zawodnik bierze udział w turnieju na własną odpowiedzialność oraz jest świadom ryzyka jakie niesie za sobą start na zawodach
  10. Rejestracja na zawody jest jednoznaczna z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku na zdjęciach i materiałach wideo z turnieju.